SPOTKANIE Z MISJONARZEM Z MADAGASKARU

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, 19 grudnia 2019 roku, do dzieci z grup: „Stokrotki” i „Biedronki” przybył z animacją misyjną  x Tomasz Łukaszuk SDB. Gość opowiadał o swoim wieloletnim pobycie na Madagaskarze. Przedszkolaki poznały między innymi symbolikę flagi Madagaskaru, warunki życia mieszkańców czerwonej wyspy i specyfikę pracy misyjnej. Ksiądz Tomek przywiózł ze sobą wiele ciekawych eksponatów, które bardzo zainteresowały dzieci. Wśród nich znalazły się zabawki wykonane z odpadów, ziemia w kolorze cegły i ziarenka kawy. W trakcie spotkania misjonarz zaaranżował pokaz mody madagaskarskiej. Chętne dziewczynki miały okazję owinąć się specjalnymi tkaninami z Madagaskaru a chłopcy przymierzyć kapelusze. Sześciolatki chętnie zadawały misjonarzowi pytania a gość z radością na nie odpowiadał.

Dziękujemy księdzu Tomkowi z Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Warszawie za przeprowadzenie naprawdę wyjątkowych zajęć edukacyjnych wśród naszych podopiecznych.

Skip to content